:حدیث قدسی 

.ماه رجب را ریسمانی بین خودم وبندگانم قراردادم ،هرکس به آن چنگ زند به من برسد
 
مراسم دعای کمیل آخرین پنجشنبه از ماه رجب
زمان برگزاری: سحرگاه جمعه 22 اسفند 1399دوساعت قبل ازاذان صبح
محل برگزاری: میدان امام حسین علیه السلام.میدان امام حسین(ع)
 


به مناسبت میلاد خجستة مولای متقیان و امیر مومنان علی علیه السلام چاپ
نوشته شده توسط حاج علیرضا بکایی  /  چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۱

آن مرد از کعبه آمد !

و هزار رمز و راز در این کار شگفت با خود همراه آورد :
1- توحید ، شرط امامت
آن مرد از کعبه آمد تا نشان دهد که انسان کامل از همان آغاز وجودش با توحید همراه است و حتی یک لحظه در عمرش نیز از دایره ایمان و توحید خارج نشده است و اساساً این شرط امامت در آینده عمر اوست ، چنان که در آیه 124 سوره بقره آمده ، عهد امامت الهی هرگز به ظالمین نمی رسد ؛ و از آن جا که شرک ظلم بزرگ است (سوره لقمان ، آیه 13) بنابراین ، امام و رهبر امت در تمام عمر خویش حتی یک لحظه نیز نباید مشرک شده باشد ؛ و تولد علی علیه السلام در درون خانه توحید ، بیانگر همین حقیقت است .

2- توحید ، قرین امامت

آن مرد از کعبه آمد تا بگوید توحید و ولایت هیچ گاه از یکدیگر جدا شدنی نیستند ، زیرا دومی مظهر و آینه اولی است . کسی که می پندارد به توحید اعتقاد دارد ، اما به ولایت عارف و معتقد نباشد ، قطعاً در پندار خود اشتباه کرده است و گفتن لا اله الا الله و شهادت به رسالت پیامبر صلی الله علیه و آله تنها در ظاهر برای او ثمربخش است ، یعنی خون و مال و آبرویش در پناه اسلام محفوظ است ، اما چون قلب او با توحید حقیقی پیوند نیافته ، هرگز در نزد خدا «موحد» شناخته نخواهد شد . علی علیه السلام مظهر توحید الهی است . پس آنان که به او به عنوان امام و رهبر الهی نمی نگرند ، بی تردید در توحید خداوند دچار مشکل اند .

3- توحید و حاکمیت الهی
آن مرد از کعبه آمد تا بگوید توحید حقیقی در جامعه و در امت اسلام ، وقتی برپا می شود و آن گاه ما می توانیم جامعة توحیدی و اسلامی داشته باشیم که در زیر سایه حاکمیت رهبر الهی باشیم ؛ و علامت یک جامعة توحیدی و اسلامی این است که دشمنان اسلام و توحید از چنین امت و حاکمیتی بترسند . بر این اساس ، هرگز کشورهایی که در تحت حاکمیت غیر الهی هستند ، اگر چه نامشان رژیم اسلامی یا کشور اسلامی باشد ، هرگز اسلامی و توحیدی نخواهند بود . در این صورت ، حتی کشوری که کعبه در آن جاست هرگز اسلامی و توحیدی نیست ، زیرا در تحت حاکمیت مستقیم یا غیر مستقیم استکبار جهانی قرار دارد ، چه رسد به این که استکبار از او بترسد !!


4- توحید و شایستگی امامت
آن مرد از کعبه آمد تا بگوید شایستگی رهبری و امامت امت اسلام حقیقتاً برای اوست ، نه کسانی که عمری بت پرست و مشرک بودند و سپس در ظاهر ایمان آوردند . راستی کدام یک شایسته خلافت رسول خدا و امامت امت اسلامی هستند ؛ آن که عمر دنیایی اش را از کعبه و خانه توحید آغاز کرده و در پایان نیز در خانه خدا به شهادت می رسد و لحظه ای نیز از توحید جدا نیست ، یا آنان که بعد از عمری شرک و بت پرستی تازه به ظاهری از اسلام دست یافتند ؟!

5- توحید ، و تحقق عینی در جهان
آن مرد از کعبه آمد تا بگوید توحید یک تصور و اعتقاد جدای از عمل نیست . توحید باید در جامعه و در عالم عینی ، تحقق بیرونی داشته باشد و آن فقط در سایه پیوند با یک ولی الهی و امام معصوم امکان پذیر است .آنان که اهل تفکر و ژرف اندیشی هستند ، هرگز از تولد یک انسان در درون کعبه ، که نه قبلاً سابقه داشته و نه بعد از آن دیگر تکرار شد ، به آسانی نمی گذرند . اگر ذره ذره کار خدا در عالم آفرینش از حساب و کتاب برخوردار است ، که واقعاً چنین است ؛ پس میلاد علی ابن ابیطالب علیه السلام در درون کعبه و سه روز میهمان شدن او و مادر گران قدرش فاطمه بنت اسد به میزبانی خداوند ، قطعاً رازها و رمزهایی دارد که یکی از هزار و قطره ای از بی شمار آن در سطور قبل گذشت .
آری ، از دیگر اسرار این واقعه آن است که امت اسلام باید گرداگرد امام و حجت الهی را بگیرند و گِرد او بگردند ؛ یعنی مطیع محض او باشند و ولایت او را بپذیرند.(مَثَلُ الِامامِ کَمَثَلِ الکَعبَهِ تُؤتی وَلاتَأتی )،* تا مسلمان و موحد به شمار آیند ؛ مجتمع شوند ؛ اتحاد و یگانگی در آنان به وجود آید و در جهان به اقتدار و امنیت و مجد و عظمت دست یابند .
این میلاد خجسته بر همه آزاد مردان و مسلمانان جهان مبارک باد .

* فرهنگ سخنان حضرت زهرا سلام الله علیها

 
دانلود کتاب ره توشه مناجاتیان حاج علیرضا بکایی